Možná psaní není pro mě, jako spíš je pro ty s těžšími srdci, krásnějšími myšlenkami a grandióznějšími životy.
Možná melancholie k umění nestačí.
Přesto se to však zdá být tím jediným, co mám, a používám často, častěji, než je zdrávo pro zlepšení mého života.

A tak píšu něčím, co se snad dá nazývat krví mé duše.

***

Music Therapy

Aestheticly pleasing metalcore music videos

15. června 2017 v 21:04 | -DarkSoul
Většina "obyčejné" populace by si nikdy nedokázala metalcore či jiné skupiny z žánrů punk-rock-metal ztotožnit s přírodou, pohledy na nebe a estetickými, umělecky vyobrazenými scenériemi. "Banda lidí oblečených do černého, co skáčou do davu, bezhlavě běhají po stage a pravděpodobně v průběhu videa někomu ublíží," to je obecný názor, který platil možná tak v určitých sub-žánrech jako dědictví zvyku.
Na tom není nic špatného, osobně to považuji za lepší než elektro-popová videa, kde se svíjí polonahé ženy (upřímně obě varianty mohou být umělecky cenné, pokud jsou dobře zpracovány).

V poslední době se však k mému hlubokému uspokojení objevuje hodně skupin, které mají obrovský smysl pro estetiku. Pokud si to shrneme: jejich texty utváří příběh, jejich hlasy zní upřímně (přece jen si vyřvávají duši z plic), jejich videa jsou samy o sobě uměním... a lidé se stejně zaměřují jen na stereotypní brutalitu a "špatný příklad mládeži." To není zrovna to, co si umělci zaslouží.

Mou hudbu už považuji a součást svého životního stylu, oblékám se, myslím a vidím svět jako pár individuí, kteří uznávají stejné hodnoty, patřím do této skupiny lidí, se kterou cítím propojení - slovy, uměleckým zaměřením, vizí světa, melancholickými myšlenkami a spoustou dalších věcí. Tak by se o tom dalo přemýšlet, a tak chci, abyste o tom na chvíli zapřemýšleli i vy v ukázkách níže. Lidé tam si vyřvávají hlasivky, rozdírají prsty o struny, dělají co mají rádi, jsou to citliví, světem zklamaní, často různými způsoby zlomení umělci, kteří mají, co říct.


Nebo se pletu? Čekali by jste tuto kombinaci?
Let me know!

Music Therapy [Albums]

23. srpna 2016 v 18:25 | -DarkSoul

1. All Our Gods Have Abandoned Us // Architects


- Nevím čím to je, že jsem si toto album tak oblíbila. Ta melodie se vám prostě nadere do uší; je v tom něco neotřelého a upoutávajícího.

2. The Black // Asking Alexandria


- Co k tomu dodat, Denis tomu prostě znovu dodal život. A přidal život i mně, protože zrovna tohle album poslouchám v poslední době nejčastěji.

3. Sempiternal // Bring Me The Horizon


- Sempiternal je pro mě už klasika, ke které jsem se dostala hned při začátcích mého zájmu o tento žánr hudby. Nedokážu ani spočítat, kolikrát jsem toto album už poslouchala, ale pořád si myslím, že je to jejich nejlepší období. Tenhle styl jim prostě sedne nejvíc - i když musím přiznat, že "There Is a Hell, Believe Me I've Seen It. There Is a Heaven, Let's Keep It a Secret" je taky sick as fuck.

4. Songs of Solitude // Dream on dreamer


- Ani neuvěříte, jak moc podceňovaná je tato skupina! Osobně si myslím, že každé její album je nějakou písničkou naprosto vyjímečné: například album Loveless je prostě něco. Stejně jsou pro hardcorovou komunitu téměř neviditelní, což je strašná škoda, protože jejich hudba je vážně kvalitní - a to pozná i naprostý lajk.

5. Dissonants // Hands Like Houses


- Tohle album neposlouchám tak často, jako ostatní, přesto vždycky, když se k němu dostanu, nejsem schopná vymazat ani jednu písničku, protože se prostě nějak drží v mé hlavě - ne, že bych si stěžovala, je to skvělá hudba.

6. Integral // Forevermore


- Tak tohle je pro mě teď horká novinka - jak album, tak celá skupina. Objevila jsem je náhodou při mém honu na novou písničku od Fit For a King a upřímně na první poslech mě to nijak hluboce neoslovilo. Ale když jsem si pak uvědomila, jaký význam tohle album má: že každá skladba něco znamená, každá má barvu z určitého důvodu apd., šokovalo mě to. Sakra, vždyť oni dokonce vytvořili stránku, aby vysvětlili význam tohoto alba!

7. Bad Omens // Bad Omens


- Cítíte trochu Sempiternal vibes? Jo, já taky a miluju to! Na youtube jsou samozřejmě diskuze o tom, jak je kopírují atd., ale já jsem popravdě za tohle album neskutečně vděčná. Myslím, že z Bad Omens by mohla být další velká věc, a já osobně je začínám mít strašně ráda. Víc zdrojů také uvádí, že živě zpívají stejně dobře jako na streamu (na rozdíl například od BMTH, kteří jsou naživo horší), a živý vystoupení vlastně ukazuje reálný schopnosti skupiny, takže na nich musí něco být, ne?

8. Oak Island // Our Last Night
- Our Last Night je jedna z těch skupin, co vypadají úplně nevinně, možná až moc popově, ale když je poznáte blíž, jsou něco úplně jiného. Punk-rock v každé části jejich existence. A proto je tak zbožňuju. Dělají skvělou hudbu, vzhledově jim to ladí, jsou to opravdoví přátelé, jsou vtipní a každou chvíli hodí nějaký ten cover nebo jiné video na youtube, aby o nich jejich fanoušci pořád věděli. Je to jedna ze skupin, kterým fakt věřím, že milují to, co dělají, a jsou u toho šťastní. To je vidět na všech jejich albech, Age of Ignorance nebo Younger Dreams nejsou o nich slabší než toto.


9. To Those Left Behind // Blessthefall
- Toto album patří jedné z těch skupin, kterou poslouchám hodně, ale ani si to neuvědomuji. Mám od nich tolik písniček, ale nijak mě nenapadlo se blíže podívat na jejich životy nebo dokonce ani jména členů. Sakra, a když se tady tak na to dívám, budu to muset napravit, protože damn, neříkejte, že nejsou dobří.

10. Disgusting // Beartooth


- Při správné náladě je tohle prostě neskutečně boží album, jedno z těch, kdy skoro ani nevnímáte pomlky mezi songy a už je hodina pryč. Tohle album mám především k nějaké manuální práci, protože jako by právě k tomu bylo stvořeno. Přiznám se, že jinak moc tuhle skupinu neposlouchám, a také o ní nic moc nevím (zase asi docela škoda), ale pamatuji si na kvalitu jejich videoklipů. Tenhle žánr v podstatě hraničí s tím, co bych si ještě poslechla a co už bych považovala za moc trash, stejně je to však můj oblíbenec.

( BONUS: Atlas: Space 1 // Sleeping At Last)


- Nepochybně skok do jiného vesmíru, já vím. Tohle je moje další stránka osobnosti. Stále platí, že tohle není "normální" hudba, jak by ji nazvali milovníci rapu a popu (a to je bohužel většina populace), což je možná jeden z důvodů, proč se mi líbí - není obyčejná, stejně jako není obyčejný metalcore. Každopádně je úžasné si hudbu od SAL pouštět při čtení. (Zkuste si poslechnout všechny části této "série", jako třeba Atlas: Oceans nebo Atlas: Space 2)

Music Favourites [Part Four]

13. srpna 2016 v 16:11 | -DarkSoul
Už uběhl nějaký ten měsíc od přípravy tohoto článku, proto si buďte jistí, že jsem mezitím narazila na mnoho hudby, která se mi zalíbila ještě víc; nějaké skupiny z tohoto výběru poslouchám už jen zřídka (a.k.a Of Mice and Men), což jen povrzuje můj hudebně přelétavý charakter. Takže bych to brala s rezervou - spíš připomínka toho, co jsem v minulosti ráda poslouchala. To je vlastně i podstata této rubriky (kromě takového trochu naivního snu poznat lidi se stejným vkusem. Ale tak naivita musí být a je mi někdy i prospěšná, protože se mi už v tomto případě vyplatila...)

1. They Don't Need to Understand [Black Veil Brides]2. Throne [Bring me the Horizon]3. Vice Grip [Parkway Drive]4. Walking Dead man [Black Tide]5. We still Believe [Stick to Your Guns]6. The War is on [Coldrain]7. Weight of the World [Young Guns]8. A world Divided [Our Last Night]9. You're not Alone [Of Mice and Man]
10. Battle Cry [Imagine Dragons]

Music Therapy (session 1)

29. července 2016 v 21:18 | -DarkSoul

The Color Morale

Walls


i feel at home with shadows from ghosts of the living
i dance along to melodies as silent choirs sing
i'm sick of always giving when there's nothing left to lose
that place we're in is breaking
it's try to break me too

Aby bylo jasno - tohle není o tom, abych vám říkala o tom, že rytmus bubeníka seděl dokonale, ale vokály byly někdo o půltón mimo. V tomhle já se nevyznám a nebudu ani předstírat, že ano. Jen beru to, co se mi dostane do srdce, a dělím se zde s vámi o to.

Od TCM mám i několik jiných písniček, samozřejmě včetně "Saviorself" nebo "Learned Behavior", ale jinak jsem je moc neposlouchala. "Walls" je však něco úplně jiného. Je to skladba, která mě zaujala především refrénem, který mě jak slovy i tím, jak byla zazpívaná, dokonale dostal.

i built these walls to keep the outside world from me
and i'll fight to stay in the hell of my own mind
it's safer on the inside
underneath where you can't ever get to me
and i'll fight to stay in the hell of my own mind
it's safer on the inside (built these walls)

Videoklip byl klasicky vytvořen ze záběrů na kapelu a k tomu ještě příběh. Mohla bych od něj chtít asi víc, málo který videoklip odpovídá přesně tomu, co si u toho posluchač vybavuje, ale ty masky byly vystihující a celkově mi to vše dávalo smysl, i když bych to nedokázala vysvětlit.

chaos reigns
inside of all of us
all this pain
it's not where i belong
it's not my fate
you're a hypocrite
you're the dying proof of it
now i know

Možná mi to teď připadá tak krásné, protože poslední dobou myslím na mé zdi, které mě oddělují od světa: jak jsou silné, jestli je správné, že tam jsou, nebo ne, proč jsem tak posedlá nutností nějaké mít.

broken people just like you can be so dangerous
knowing you'll survive by feeding off the rest of us.

***

(Napište váš názor na tuhle skladbu, její význam a slova. Koho zaujala? Koho pobouřila?)

Music Favourites [Part Three]

7. července 2016 v 10:05 | -DarkSoul
1. Join the Club [Bring me the Horizon]

2. Learn to Live [Architects]


3. The Lines [Beartooth]


4. Learned Behavior [The Color Morale]


5. Loveless [Dream on, dreamer]


6. Murder Mitter (Phases) [I See Stars]


7. Promised Ones [Blessthefall]


8. Same old War [Our Last Night]


9. Sleepwalking [Bring me the Horizon]


10. Sunrise [Our Last Night]

Hudební terapie | Questions

21. června 2016 v 23:33 | -DarkSoul
Tak jsem se opět nudila a nenapadlo mě nic lepšího než rozšířit do světa podrobnosti o mé oblíbené hudbě. Našla jsem a vymyslela pár běžných otázek a nějak to splácala do kupy. Pokud vás otázky zaujaly, můžete je použít do vlastního článku (uveďte zdroj, zachovejte název 'Hudební terapie' a můžete mi hodit do komentářů odkaz).

1. Jaké hudební styly jsi poslouchala v minulosti a jaké posloucháš teď?
Zezačátku jsem se velmi striktně držela davu a poslouchala to, co jsem slyšela okolo mě. Když začala éra Hanny Montany, poslouchala jsem ji, Jonas Brothers, Eva Farná, Eminem, několik let jsem byla posedlá One Direction. Takže vlastně velké popové období, kterému se teď obloukem vyhýbám.

Od druhého stupně jsem se začala stávat více samostatnou, a přeskočila jsem na post-hardcore, kde měl zpěvák většinou takový ten hodně vysoký hlas (skupiny jako Crown the Empire, Sleeping with Sirens, Pierce the Veil nebo Simple Plan). Pár kousků od těchto skupin ještě poslouchám, ale převážně jsem se už posunula dál.

V poslední době jsem se ustálila na žánrech jako je post-hardcore, hard rock, metal, punk rock a pop punk. Je to strašně hodně skupin (Black Veil Brides, Architects, Bring me the Horizon, PVRIS, A Day to Remember, Hundredth,…). Překvapivě se ale někdy obracím na indie a takové ty zvláštní interprety jako je Hozier, Moose Blood, Sleeping At Last a podobně.

2. Jaké skupiny máš aktuálně nejvíc v oblibě?
Architects, Bring me the Horizon, Black Veil Brides, Dream on dreamer, Asking Alexandria, Our Last Night, Ice Nine Kills, Hands Like Houses. Je strašně těžké vybrat méně, protože všechny jsou prakticky v určitém období mé srdcovky.

3. Kdo je tvůj nejoblíbenější interpret?
- Andy Black ze skupiny Black Veil Brides, který však vydal své vlastní sólové album.

4. Máš nějaká oblíbená alba?
The Black od Asking Alexandria, Sempiternal od Bring me the Horizon nebo třeba All Our Gods Have Abandoned Us od Architects

5. Jaký song se ti líbí už hodně dlouhou dobu a pořád tě neomrzel?
Can You Feel my Heart od Bring me the Horizon poslouchám už více než 3 roky a nemůžu říct, že by se mi líbila o něco méně.


6. Jak často posloucháš hudbu?
Neumím si bez ní představit jediný den!

7. Jaké songy tě teď uchvacují?
Stále se vracím k Here I am od Asking Alexandria, Hear me out od Dream on Dreamer a Match Made in Heaven od Architects, ale spíš si teď dost dávám na náhodné přehrávání všech písní nebo oblíbená alba.


8. Kupuješ si hudbu? Pokud ano, v jaké podobě (CD, vinyl, iTunes,...)
Docela mě to mrzí, ale nekupuji. Nejsem moc finančně zaopatřená, ale v budoucnu bych to chtěla změnit, se správným přístupem bych si chtěla i pořídit gramofon na přehrávání vinylů.

9. Byl/a jsi někdy na nějakém koncertě?
Byla jsem jen na Majálesu kousek od mého rodného města, byla to taková nevelká událost, ale viděla jsem tam The Paranoid a poznala jsem skupiny Glad For Today a John Wolfhooker, kteří se ihned stali mými českými favority.

10. Kterého interpreta bys chtěl/a vidět naživo?
Určitě Asking Alexandria (jejich nové album a nový zpěvák mě naladili zpět na jejich hudbu). Láká mě i Ice Nine Kills, Andy Black a podobně. Byl by sen se někdy dostat na Warped Tour!

11. Ví tvé okolí do podrobností o tvém hudebním stylu? Pouštíš známým své oblíbené písně?
Poslední dobou se přestávám se svou hudbou skrývat, takže pokud jí někdo uslyší, tak ví, ale nikomu ji nechci vnucovat, protože si na rozdíl od jiných uvědomuji, že každý má jiný vkus.

12. Jaká je tvůj oblíbený soundtrack z filmu?
Líbí se mi hodně krátkých instrumentálních skladeb z Game of Thrones. Například Winterfell Ramina Djawadiho je skvělá.


13. Cituj text z písně, který se tě vážně dotknul v určité fázi tvého života.
I've realized that the end isn't suicide. I was born to live until I die. - Hear me out od Dream on Dreamer.
Už hodně dlouhou dobu mi tato slova leží v hlavě a jsem ráda, že tam jsou, protože když jsem je slyšela, začala jsem mít naději.

14. Jaký máš názor na svůj hudební styl?
Je to jedna z věcí, kterou mám na sobě vážně ráda. Hudba mi nějakým způsobem dost pomáhá a jsem ráda, že je to zrovna tento typ hudby.
Snažím se ale přitom neodsuzovat hudbu ostatních a například mě trochu mrzí, že ať se snažím jak chci, nemůžu moc přjít na chuť Twenty One Pilots nebo 5 seconds of Summer - mrzí mě to především proto, že členové těchto skupin jsou mi sympatičtí, někdy dokonce projíždím fotky těchto skupin a baví mě dívat se na jejich vtipné zážitky apod. Takže..ugh, jo, vím toho o nich dost, ale jejich hudbu neposlouchám, což je docela divné. Na druhou stranu myslím, že mi stačí těch 100 skupin, které poslouchám...

Music Favourites [Part Two]

18. března 2016 v 17:25 | -DarkSoul
1. Don't Lean on Me [The Amity Affliction]


2. Don't Lose your Heart [Dream on, Dreamer]


3. Fearless [For Today]


4. Prisoner [Our Last Night]


5. Hear me Out [Dream on, dreamer]


6. Hollow [Mayday Parade]


7. Hurt [Hundredth]


8. I am [Hands Like Houses]


9. Imaginary Monster [Our Last Night]


10. In the End [Black Veil Brides]

Music Favourites [Part One]

17. ledna 2016 v 12:00 | -DarkSoul
Už před hodně dlouhou dobou jsem chtěla začít s rubrikou, která by se zaměřovala na hudbu, na které jsem společně s knihami a seriály prakticky závislá, takže jsem velmi ráda, že jsem se k tomu konečně dokopala. Některé články budou zaměřeny přímo na určité téma či styl hudby, zatímco ostatní budou prostě shrnutí hudby, kterou si teď užívám. Toto je případ číslo dvě:

1. Alone in the Fallout [Stories]


2. Bite my Tongue [You Me At Six]


3. Blasphemy [Bring me the Horizon]


4. Bones [Young Guns]


5. Bring the Rain [Upon a Burning Body]


6. Bukowski [Moose Blood]


7. Can you Feel my Heart [Bring me the Horizon]


8. Cross my Heart [Awaken the Empire]


9. Done for you [Black Veil Brides]


10. Don't Go [Bring me the Horizon]

Music Therapy [Music Video with Strong message]

13. ledna 2016 v 15:44 | -DarkSoul
Je mnoho písní, které společně se slovy a tóny přinesou také nečekaně silný zážitek i ve videoklipu. Něco, co dává smysl, a nad čím se dá přemýšlet. Pár takových písní a jejich videoklipů také znám a to jen díky jejich "zprávě", která z nich vyplývá. Upřímně, jinak bych totiž některé z těchto písní nikdy neposlouchala...
A prosím, prosím, můžete se na chvíli zbavit předsudků, a zhlédnout každý videoklip až do konce, nehledě na to, jak moc se vám ten žánr třeba nelíbí? Poslouchejte slova! Dívejte se! Nesuďte, protože si vy sami můžete všimnout, kolik různých žánrů tu mám já.

1. Feel It All [Tokio Hotel]


2. The Father Project [Tooji]


3. True Friends [Bring me the Horizon]


4. Georgia [Vance Joy]


5. Wrong Side of Heaven [Five Finger Death Punch]


6. What Choice Did You Give Us? [Stick to your Guns]


7. These Colour's Don't Run [Architects]


8. This is War [Thirty Seconds of Mars]


9. Prayer Of the Refugee [Rise Against]


10. End of me [A Day To Remember]

Music Therapy [Books & coffee]

12. ledna 2016 v 19:04 | -DarkSoul
Moc často se to nestává, ale i já mám takové stavy, kdy se víceméně zapřu a přeju si poslouchat nějakou obyčejnou, klidnou hudbu, při které si dokážu vybavovat samu sebe u ohně v nějaké chatě, jak piji horkou kávu a čtu knihu v naprostém tichu. Není to depresivní hudba, spíš...melancholická, a já jsem často velmi překvapena, že se mi líbí. Tady je pár mých oblíbených kousků:

1. When you break [Bear's Den]


2. Bloodstream [Stateless]


3. The night I drove alone [Citizen]


4. Believe [Mumford & sons]

5. Bukowski [Moose Blood]


6. I'll Just Wait [Emarosa]


7. Gold Dust [Emarosa]


8. Late Lives [Pianos Become The Teeth]


9. Sing me to sleep [Avion Roe]


10. Drown [Front Porch Step]

 
 

Reklama