Možná psaní není pro mě, jako spíš je pro ty s těžšími srdci, krásnějšími myšlenkami a grandióznějšími životy.
Možná melancholie k umění nestačí.
Přesto se to však zdá být tím jediným, co mám, a používám často, častěji, než je zdrávo pro zlepšení mého života.

A tak píšu něčím, co se snad dá nazývat krví mé duše.

***

pathetic

9. ledna 2018 v 17:29 | darksoul |  In dark mind
Nikdy jsem si nemyslela, že se dostanu do téhle fáze. Do téhle otravné, smutné, naivní fáze života, kdy se celá moje mysl nezmůže na nic lepšího než výkřiky hloupých tužeb.
Nelíbí se mi, nad čím přemýšlím, a jak to bolí.


Nedávala jsem si žádné předsevzetí do nového roku. Asi poprvé, co si pamatuju, protože vždycky jsem skončila s nějakými nerealistickými představami zachycenými na kuse zmuchlaného papíru, který se pak vytratil někam do neznáma, stejně jako všechno, co na něm bylo. Tentokrát tedy nic.
A přesto, když jsem vyšla po půlnoci ven a sledovala ze silnice u našeho domu na kopci přehlídku ohnostrojů náhodně roztroušených po celém mém zorném poli, přistihla jsem se při opakování jedné věty: "Ať je něco jinak, prosím. Ať je něco jinak." A nemyslela jsem při tom na to, jestli to bude dobré nebo špatné, jen se jednoduše už chci někam dostat. Cítít se živá.
S tímto přáním, kdovíjak bláhovým, přišel stisňující pocit. Všechno totiž bude tak, jak to je právě teď. Blok v mé hlavě toho moc jiného neumožní. Jsem omezována sama sebou, a jaká to je ironie, vzhledem k tomu jak moc básním o důležitosti svobody.


Možná se tedy nic nezmění, ale jsem ujištěna, že se něco zesílilo; tím něčím myšlena tužba zmíněná na prvních řádcích. Ta příšerná směšnost, kterou jsem dřív opovrhovala, které jsem dřív nevěřila, a už vůbec jsem nedůvěřovala ani jejím vzdáleným příslibům stější.
Jen lidi ničí. To vím. Vím to, viděla jsem to, dívala jsem se na lidi okolo sebe, šťastné a pak zničené. Ale vzhledem k tomu, že už se cítím tak vyčleněná, že bych trochu toho ničení i uvítala jen pro tu změnu, kterou by to přineslo, jsem se teď mentálně trochu zbláznila.

Because of fucking love.

 


Komentáře

1 Doe Doe | Web | 9. ledna 2018 v 20:38 | Reagovat

can't live with.
can't live without.
fuckin' love.

2 Kai. Kai. | Web | 14. ledna 2018 v 20:41 | Reagovat

Já si také žádné předsevzetí nedávala, proč? Všechno, co jsem chtěla, se stalo v minulém roce. Teď si to budu jen užívat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama