Možná psaní není pro mě, jako spíš je pro ty s těžšími srdci, krásnějšími myšlenkami a grandióznějšími životy.
Možná melancholie k umění nestačí.
Přesto se to však zdá být tím jediným, co mám, a používám často, častěji, než je zdrávo pro zlepšení mého života.

A tak píšu něčím, co se snad dá nazývat krví mé duše.

***

3. Smrt || Povídka na téma

2. července 2016 v 23:26 | -DarkSoul |  Stories
Jsem mrtvá.
Jsem mrtvá už tak dlouho, že už ani netoužím být naživu, tak dlouho, že bych snad ani neuměla žít. A po celou tu dlouhou dobu, kterou už ani nepokládám za věčnost, protože je ještě delší, jsem byla jen já, mé oči, které nešly otevřít, a pach. Ten zprvu odporný pach hniloby, trouchnivějícího dřeva, mé vlastní rozpadající se mrtvoly. Po době, která mi nyní připadá jako minuta, všechna má kůže zmizela a maso se rozpadlo, takže už zbyla jen já, mé kosti a stále zatuchlý pach, na který jsem si dokonale zvykla.
Nikdy jsem si však nezvykla na to, že stále jsem. Jak je možné, že tu stále jsem? Nic jsem neviděla, ale byla jsem si jistá, že jsem. Ne, že bych existovala, pouze jsem. Zprvu to bylo nesmyslné, ale pak to najednou dávalo smysl, takový divoký, bouřlivý smysl, až jsem nad tím musela přestat přemýšlet.
A tak tedy po těch miléniích, kdy umíraly galaxie, a já stále byla, jsem se smířila s temnotou a trávila jsem čas přemýšlením nebo měněním se v nicotu - to mě bavilo. Půda byla mým domovem, kde jsem ulehla, usnula a smířila se s tím, že jsem a nejsem zároveň, a že to dává perfektní smysl. Nikdy jsem nepomyslela na to, že by mohlo být něco víc, protože jsem nikdy v nic víc nevěřila. Víra sama o sobě pro mě vždy byla velmi nebezpečnou věcí.

Ale jak jsem tam tak byla, najednou jsem zmizela, nezměnila jsem se v nicotu, ne, prostě jsem tam už nebyla, puf, a všechno, co bylo, nadále není. A tak jsem si (nevím jak, když už jsem nebyla) říkala, že tohle je možná konec, možná jsem tu tak dlouho, že Země se rozpadla, galaxie vybuchla, vesmír se scvrknul zpět do svého počátku a zmizel tak náhle, jako se objevil.
Tak to však nebylo.
Protože jsem se zase zjevila. Měla jsem tělo a já byla v něm. Moje duše plápolala nejistým plamínkem nad srdcem, které bušilo velmi nepravidelným tempem. První, co mě napadlo, byla otázka pro mě tak nepřirozená, že jsem ji i v duchu řekla nevěřícným tónem: "Jsem v pekle nebo v nebi?"
Nedalo se to nijak spolehlivě poznat - stála jsem na louce, kde snad neexistovala žádná rozmanitost. Byla to jen zelená tráva sahající mi až po kolena, v dáli matné obrysy stromů a hlavně mlha. Tolik mlhy, že jsem si nebyla jistá, jestli náhodou není pevného skupenství.
Podívala jsem se na sebe a nepoznávala se, sáhla jsem do svých vzpomínek a nic nenašla, ale přitom jsem to, čím jsem na té louce byla, dokonale znala. Jako film, který jste si přehrávali stále dokola tak dlouho, že jste poznali každý hercův výraz, každou emoci, všechna slova, co budou vyřčena a proč.
Znala jsem se a byla jsem ztracena.

Pak jsem slyšela hudbu, nic zařaditelného, jen děsivou a uklidňující instrumentální skladbu. Poznala jsem, že půjdu do pekla a bylo mi trapně, že si dříve nebyla tímto faktem jistá.
Ale co bylo nejvíc překvapivé? Zvedla jsem koutky a usmála se tomu, protože mi to nevadilo. Vždy jsem byla ten typ člověka, který když něco obdivoval, bylo to něco temného, šíleného a neobyčejného - věci vytvořené ze světla a dobra jsou nezáživné. Když jsem ve své ateistické hlavě přemýšlela o Bohu a nadpřirozenu, bylo to vždy jen teoreticky, vlastně ani to ne, bylo to jako příběh, fantasy fikce, ale vždy jsem byla více nakloněná k opuštěnému synovi, než k všemohoucímu otci.

Tak tu stojím, žádná kovaná brána, žádná bolest - zatím. Možná si totiž bolest zasloužím, i když jsem neudělala nic ohavně, trestuhodně zlého ve svém životě, cítila jsem, že nejsem dobrý člověk. Tady je mé potvrzení.

A ne všechny temné věci jsou špatné, že?


Ne všichni démoni mě sežerou za živa.Peklo, kteréžto jsi čekalo na můj příchod, jsem tu.

so-goth: “ ✝ GOTHIC BLOG ✝ ”
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama